Dědek Kořenář a jeho bylinky

<Enter article excerpt>

S Břetislavem Novým, který je známý také jako Dědek Kořenář a se kterým již dlouhá léta spolupracujeme, jsme si povídali o jeho lásce k bylinkám a o zdraví obecně.

Bylinky a bylinkové preparáty, které nabízí ve svém e-shopu a prodejnách, sám kontroluje a testuje, a tím garantuje jejich 100% kvalitu.

Na webových stránkách www.dedekkorenar-klub.cz svým zákazníkům radí nejen jak a které bylinky správně užívat, ale také aktivně dbá i o zdraví svých zákazníků a to organizováním různých kurzů či v rámci své poradny.

Pan Břetislav Nový je člověk na svém místě, jehož práce baví a důkazem toho je i stále více spokojených zákazníků.


Prozraďte nám, kdy a jak jste se dostal k bylinkám?

V první třídě ZDŠ v roce 1959 nám soudružka učitelka řekla, že pokud nenasbíráme a nenasušíme alespoň 3 kg bylin, tak nás nepustí do druhé třídy. Myslím, že by nás pustila, ale my děti to tehdy braly vážně. V druhé a třetí třídě to bylo stejné. V první třídě to byla hlavně kopřiva a ve druhé list břízy. Ve třetí přeslička.

Jaká je Vaše nejoblíbenější bylinka a proč?

Měsíček lékařský, protože je krásný a výborně působí na lymfu, na záněty, rakovinu a imunitu.

Myslíte, že je vhodné si doma vytvořit bylinkovou lékárničku, tedy mít pár bylin stále při ruce, nebo je lepší kupovat bylinné extrakty či preparáty? A které by to pak měly být?

Je dobré mít doma heřmánek a sypané bylinné čaje Dědka kořenáře „Jarní“ na jarní únavu, „Letní“ na letní malátnost, „Podzimní“ na podzimní splíny, „Zimní“ na zimní spánek a směs „Děkuji“ pro každou příležitost. Naše tekuté koncentráty bylinných přípravků jsou zase velmi trvanlivé a účinné, takže je dobré je mít v zásobě, počínaje Dubovkami RK, bez kterých nelze žít, ostatně Dubovky jsou do krku stejně nejlepší…Také se doma hodí Zeměžlučová směs12K na nevolnost, atd.

Které bylinky doporučujete k pěstování na doma?
Třapatku nachovou, měsíček, heřmánek, meduňku, mátu, kopřivu, břízu, zlatobýl, pampelišku, mateřídoušku, cibuli, česnek, kopr, libeček, celer, petržel, yzop, dobromysl, pažitku, diviznu.

Prázdný
Prázdný

Můžeme některé bylinky užívat i dlouhodobě jako prevenci?

Byliny samostatně nedoporučuji užívat dlouhodobě, protože se z nich vždy budou v organizmu hromadit některé nezdetoxikované metabolity. Ve směsích ale klidně a čím víc obsahuje směs bylin, tím je dlouhodoběji akceptovatelná. Z našich bylinných výrobků to jsou sypané čaje, o kterých jsem se již zmínil. Z koncentrátů to jsou Borůvková směs CK, Ostropestřecová směs JK, Šípková směs AK, Vrbovková směs LVK, Malinová směs GK, Gambit H, všechny naše Dědkovice, Měsíčkový olej Lymfolej MO+, Ostropestřecová kaše OKH nebo OKJ a další, podle specifik organizmu, pro který je tázáno.

Jako výrobce bylinkových preparátů, kde nakupujete/sbíráte bylinky pro výrobu svých produktů?

Vzhledem k nezbytnosti certifikátů musíme nakupovat byliny od specializovaných firem tyto certifikáty vlastnících. Menší množství si sami pěstujeme.

Je vhodné kombinovat Vaše bylinné produkty s jinými doplňky stravy?

To rozhodně ano, aby se slabé účinky bylinných přípravků s dalšími překrývaly. Málo známá skutečnost je, že potravní doplňky musejí být zdravotně prokazatelně neúčinné, jinak hrozí povinnost je schvalovat jako lék, a to neprojde. Proto je na všech etiketách minimalizováno dávkování a tím i obsah účinných látek v doporučené dávce.

Na základě čeho doporučujete produkty od jiných dodavatelů?

Na základě chemické logiky ve složení a vlastních zkušeností.

Jaké máte zkušenosti s doplňkem Golden Yacca a v jakých případech doporučujete užívaní přípravku Golden Yacca?

Zkušenosti mám mnohaleté, vycházející z veřejně dostupných výzkumů a prací, které jsem doplnil vlastní empirií. Golden Yaccu doporučuji užívat vždy tam, kde je potřeba vyčistit kapilární potrubí, přičemž očekávám první měsíc krátkodobé potíže různého charakteru a intenzity související s uvolňováním v organizmu usazených toxinů. 

Doporučuji začínat první týden 2xD 1 tobolkou mimo jídla, druhý 3xD, další 4xD a potom 1-3 kvartály 4xD 2 tobolky a u přesmetrákových osob 3 tobolky.

Jak rychlý nástup účinků může zákazník očekávat po nasazení bylinkových preparátů nebo doplňků stravy?

To záleží na mnoha faktorech. Počínaje tím, co zákazníkovi je, jak moc, a také o které doplňky se jedná. Například u našeho přípravku Svědivky RK-S svědění ustává po asi třech minutách nebo u žlučníkových potíží či nevolnosti se s použitím Zeměžlučové směsi 12K efekt dostavuje do půl hodiny. 
U zánětů ledvin či při krvi v moči zabírá Medvědicová směs LPPK viditelně během dvou dnů. To prostě záleží na vhodnosti použití a kvalitě přípravků, na kterou u našich výrobků Dědka kořenáře osobně dbám tím, že všechny vstupní suroviny kontroluji sám, protože to děláme zároveň pro sebe, tedy nejlépe, jak je to možné.
Proto také provozuji pravidelnou poradenskou činnost, abych mohl vidět efektivitu a účinek přímo s klienty.

Jak rozeznáme kvalitní bylinkové přípravky a doplňky stravy?

To lze odhadem podle složení a biochemické logiky se znalostí dostupných technologií a ověřením pokusem na sobě a následně i na dalších zákaznících.

Jak se díváte na spojení bylinkových preparátů a moderní medicíny? Doporučujete je i navzájem kombinovat?

Toto spojení je sice žádoucí, ale systémem je podle mého názoru co nejvíce likvidováno, takže v současnosti v tomto našem oboru zůstávají jen velké firmy a malé jsou administrativně znechucovány, až do likvidace. Ostatně medicína si nechce nechat zasahovat konkurenční pavědou a laiky do své vlády nad zdravím.

Myslíte si, že se lidi v poslední době více zajímají o „alternativní medicínu“ a začínají pečovat o své zdraví na dlouhodobější bázi, nebo je pro ně pořád jednodušší zajít si do lékárny.

Lidé jsou vedeni k systému z filmu Sexmise: „Polkni prášek!“ Všichni předpokládají, že zdraví je automatické, zdarma a lékař všechno vyřeší pilulkou. Zdravotní uvědomění je blízké nule a spotřeba doplňků stravy je závislá na neúspěšnosti medicíny, a tím je alternativa odsunuta až na předposlední stanici před hrobníkem.
To je ovšem pozdě, ale vydrancovaní lidé nemají dříve čas, peníze a žádné nutkání dodržovat životosprávu, do které už mluví tolik reklamních „odborníků“, že stejně nikdo neví, co by měl dělat jako první. Bohužel, sebepéče je nepohodlná, drahá a náročná na čas.
Takže všichni počkají v pohodlí u televize na ztrátu zdraví, než se objednají přes internet k lékaři, až bude mít čas je vyšetřit a udělat z nich surovinu pro tvorbu zisku. Tedy určitě ne všichni, ale do mé poradny přicházejí hlavně jejich reklamace…

Jaké vidíte výhody mezi klasickou a alternativní „bylinkovou“ medicínou?

Klasická medicína vychází z poznatků vědy o hmotě a těle. Jejím principem je Já = dominantní hemisféra. Duchovní léčitelé a klerici vycházejí z duchovního protipólu na bázi psychiky a nevědeckých vjemů nedominantní hemisféry = MY.
Bylinkářská alternativa se pohybuje někde mezi nimi bez pevných hranic, tu víc přikloněná k duchovním postupům, tu víc k materiálnímu působení účinnými látkami bylin a alternativních postupů v životosprávě, podle potřeby konkrétního člověka. 

Povšimněte si například té maličkosti, že téměř všichni lidé se hrbí a téměř nedýchají… také máte studené nohy?

Na závěr, co byste chtěl odkázat nebo poradit našim čtenářům, co se týče prevence zdraví a užívaní bylinek obecně?

Nehledejte speciální kúry na cokoliv, protože ty jen oddalují příznaky. Naučte se dýchat, pravidelně a s mírou pohybovat a ptejte se těla, co potřebuje. Nenechte se zviklat zavádějící reklamou, která vás nejdřív vystraší a potom vydrancuje. Používejte to, co se v naší moderní démonkratickokapitalistické společnosti na školách neučí a z čeho mají politici osypky – zdravý selský rozum.
 

B. Nový

dedekkorenar.cz v.19-10-2019


Více informací o bylinkové výrobky Dědka kořenáře nájdete na: www.novysro.cz