Golden Yacca pro zvířata - 8 nejčastějších otázek

<Enter article excerpt>

Zajímá vás, jestli je výživový doplněk Golden Yacca vhodný i pro zvířata? Připravili jsme pro vás článek, kde Vám zodpovíme nejčastější otázky jak a kdy užívat Golden Yaccu ve výživě Vašeho domácího mazlíčka.

1. Který produkt Golden Yacca je pro mé zvíře vhodný?

Společnost EGYM je distributorem výživových doplňků Golden Yacca a Golden Yacca Plus (s obsahem zeleného ječmene). Vhodně zvolený produkt proto závisí od zvířete a na důvode, proč chcete s podáváním Golden Yaccy začít. Pokud se u vašeho zvířete jedná o závažnější zdravotní komplikace, je vhodné doplněk Golden Yacca kombinovat také s úpravou stravy, popřípadě veterinární léčbou.

2. Může se Golden Yacca užívat s léky předepsanými veterinářem?

Golden Yacca nesnižuje účinky léků, resp. účinky jiných produktů (vitamíny, doplňky stravy). Naopak, ty se budou ještě lépe vstřebávat do těla po jeho vyčištění – detoxikaci.

3. Má Golden Yacca vedlejší účinky na zvířata?

U výživového doplňku Golden Yacca existuje jenom jedna kontraindikace – nesmí se užívat po transplantaci celého orgánu (kostní dřeň, ledviny, srdce, apod.). Zlomeniny (fixace pomocí šroubů), implantáty a rekonvalescence po operaci nejsou kontraindikací při užívání produktu Golden Yacca.

4. Saponiny – je možné se jimi předávkovat?

U doplňku Golden Yacca není vymezena délka užívání, takže je možné užívat ho dlouhodobě, podle vlastního uvážení. Zvíře se nemůže předávkovat saponiny. Případné užívání vyšších dávek nemá žádné škodlivé účinky, ale užívání více než 4 tobolek denně u domácího zvířátka není nutné.

5. Kde mohu koupit výživový doplněk Golden Yacca?

Výživových doplňků s obsahem saponinů je na trhu mnoho. Je však důležité vybrat si kvalitní produkty, které působí v těle zvířete hned od požití první dávky. Proto se nerozhodujte na základě ceny, ale kvality. Naše výrobky mají na SK a CZ trhu dlouholetou tradici, co dokazují i početné kladné recenze našich zákazníků.

6. Jak správně dávkovat Golden Yaccu zvířatům?

Dávkování závisí od každého případu individuálně. Např. u dospělého psa můžeme přidat jednu celou kapsli nebo jenom její obsah do mokrého krmiva. Pes si tak nevšimne žádnou změnu chuti. Problém nastává při podávání Golden Yaccy pomocí suchého krmiva. V tomto případě doporučujeme přimíchat do krmiva celou kapsli, nejen její obsah, jinak se může stát, že zvíře kapsli nebo dokonce celé krmivo nezkonzumuje.

Obecně doporučujeme přidat do krmiva celé tobolky Golden Yacca. Prášek v tobolkách Golden Yacca má výraznou hořkou chuť a může se stát, že zvíře nebude chtít vodu nebo krmivo zkonzumovat, pokud do nich zamícháte obsah tobolky.

7. Bude mému zvířeti chutnat krmivo smíchané s Golden Yaccou?

Extrakt v tobolce má výrazně hořkou chuť. V kombinaci s mokrým krmivem zvíře tuto chuť velmi nepociťuje. Nedoporučujeme však přidávat Golden Yaccu do vody. Je potřebné zkusit vícero možností co se týče podávání Golden Yaccy, protože každé zvíře je jiné a neexistuje univerzální návod.

8. Jaké je správné dávkování Golden Yaccy pro zvířata?

Dávkování Golden Yaccy pro psy:  
Doporučená denní dávka pro střední plemena (v dospělosti do 25 kg) jsou 2 tobolky denně (1–0–1). Trpasličí plemena (v dospělosti do 5 kg) 1 kapsle denně (1/2–0–1/2).  Velká plemena (v dospělosti do 40 kg), 3 kapsle denně (1–1–1).

Dávkování Golden Yaccy pro kočky: 
U koček dávkujeme výživový doplněk Golden Yacca také podle hmotnosti. Průměrná kočka váží obvykle 2 až 7 kg. V tomto případě doporučujeme podávat max. 2 tobolky Golden Yaccy denně, které můžete rozdělit na více denních dávek.
U větších plemen koček, které dorůstají do hmotnosti až 12 kg, můžete dávkovat 3 tobolky denně.

Pokud vás výživový doplněk Golden Yacca zaujal a chcete se o něm a o dávkování pro zvířata dozvědět více, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat na egym@egym.cz

Zásady ochrany osobních údajů

Používáme cookies, abychom Vám mohli poskytnout nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. More info...