Saponiny a jejich vliv na lidské tělo

<Enter article excerpt>

Stravování je neodmyslitelnou součástí našeho života a jedna ze základní životních potřeb, díky které naše tělo získává potřebné živiny a energii pro každodenní činnosti. Aby naše tělo mohlo fungovat bezchybně, je potřeba dodržovat zásady správného stravování – jíst pestrou stravu, jíst pomalu a pravidelně a dodržovaný pitný režim.

Během života se však přijatá, ale i špatně strávená potrava usazuje v našem organismu, což ve většině případů bývá počáteční fází vzniku různých onemocnění. Proto je potřebné tělu dopřát čas od času detoxikační kúru, aby naše tělo dokázalo přes potravu přijímané živiny plnohodnotně zpracovat a aby se správně nastartovaly funkce našeho imunitního systému a metabolismu.

Jelikož je v současnosti na výběr vícero možností detoxikace organismu, je velmi důležité se rozhodnou pro tu správnou a účinnou detoxikační metodu, jakou je například pro organismus šetrná metoda detoxikace pomocí saponinů.

Jaký účinek mají saponiny v lidském těle?

Saponiny mají v těle očisťovací schopnost (název odvozený z lat. slova sap – mýdlo) – pomáhají při odbourávání odpadových látek a jedů z těla a následně tím zlepšují celkový proces trávení a vstřebávání výživných látek ze stravy.

Odkud se saponiny získávají?

Saponiny jsou přírodní organické sloučeniny, které se nacházejí v různých druzích rostlin. Největší obsah saponinů však obsahuje rostlina Yucca Schidigera, divoce rostoucí palma, která se vyskytuje ve vysoce položených pouštích v USA.

Saponiny se z rostliny Yucca Schidigera extrahují do formy krystalického prášku za pomoci speciálních zpracovatelských technologií, přičemž se přirozený účinek saponinů zachovává. Rostlina se zpracovává výhradně bez použití chemických přísad a konzervačních prostředků.

„Saponinové složky, které se vyskytují v rostlině Yucca Shidigera, snižují povrchové napětí všech sedimentů a škodlivých prvků v krvi, ředí je a tímto způsobem pomáhají k jejich odstranění z lidského těla, čímž pomáhají detoxikovat organismus.“
(schválené zdravotní tvrzení podle platných nařízení a odborného výkladu EU).

Nechť je jídlo tvým lékem

Naše zdraví je úzce spjaté s naší životosprávou a životním stylem, který vedeme. V současnosti, když většina z nás vede hektický život, jsou tyto základní požadavky organismu, jako je pravidelná strava, dostatek pohybu a odpočinku, odsouváme na vedlejší kolej. Proto je v dnešní době detoxikace organismu důležitější než kdykoliv předtím. Vlivem nesprávných stravovacích návyků totiž nastává samootrava organismu.

Přírodní rostlinný produkt obsahující steránové a terpenové saponiny – Golden Yacca, už tím, že vyčistí organismus, dává předpoklad pro všeobecnou vnitřní detoxifikaci. Nejde tu však o lék, ale o doplněk stravy s vysokým obsahem saponinů, který čistí organismus od škodlivých usazenin a zároveň podporuje regenerační a samoregulační vlastnosti organismu. Kúru pomocí saponinů se doporučuje opakovat minimálně jednou ročně.

Zásady ochrany osobních údajů

Používáme cookies, abychom Vám mohli poskytnout nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. More info...