Saponiny

4 položek celkem

Cena

5813486
15813486
Golden Yacca 22g kod43
od 581 Kč

Obsah balení: min. 32 kaps.  

43/ANO
Golden Yacca 75g kod46
od 1 743 Kč

Obsah balení: min. 125 kaps.  

46/ANO
Golden Yacca Plus 70g kod52
od 1 743 Kč

Obsah balení: min. 120 kaps.  

52/ANO
Golden Yacca 150g kod49
od 3 486 Kč

Obsah balení: min. 250 kaps.  

49/ANO

Saponiny a jejich vliv na lidské tělo

Stravování je neodmyslitelnou součástí našeho života a jedna ze základní životních potřeb, díky které naše tělo získává potřebné živiny a energii pro každodenní činnosti. Aby naše tělo mohlo fungovat bezchybně, je potřeba dodržovat zásady správného stravování – jíst pestrou stravu, jíst pomalu a pravidelně a dodržovaný pitný režim.

Během života se však přijatá, ale i špatně strávená potrava usazuje v našem organismu, což ve většině případů bývá počáteční fází vzniku různých onemocnění. Proto je potřebné tělu dopřát čas od času detoxikační kúru, aby naše tělo dokázalo přes potravu přijímané živiny plnohodnotně zpracovat a aby se správně nastartovaly funkce našeho imunitního systému a metabolismu.

Jelikož je v současnosti na výběr vícero možností detoxikace organismu, je velmi důležité se rozhodnou pro tu správnou a účinnou detoxikační metodu, jakou je například pro organismus šetrná metoda detoxikace pomocí saponinů.

Jaký účinek mají saponiny v lidském těle?

Saponiny mají v těle očisťovací schopnost (název odvozený z lat. slova sap – mýdlo) – pomáhají při odbourávání odpadových látek a jedů z těla a následně tím zlepšují celkový proces trávení a vstřebávání výživných látek ze stravy. Saponiny jsou bioaktivní složky obsažené hlavně v rostlinách. V přírodě se vyskytuje víc než 150 druhů saponinů, které mají vícero účinků. Výživový doplněk Golden Yacca obsahuje saponiny, které se získávají z rostliny Yucca schidigera a podporují látkovou výměnu v organismu.

Odkud se saponiny získávají?

Saponiny jsou přírodní organické sloučeniny, které se nacházejí v různých druzích rostlin. Největší obsah saponinů však obsahuje rostlina Yucca schidigera, divoce rostoucí palma, která se vyskytuje ve vysoce položených pouštích v USA.

Saponiny se z rostliny Yucca schidigera extrahují do formy krystalického prášku za pomoci speciálních zpracovatelských technologií, přičemž se přirozený účinek saponinů zachovává. Rostlina se zpracovává výhradně bez použití chemických přísad a konzervačních prostředků.

„Saponinové složky, které se vyskytují v rostlině Yucca schidigera, snižují povrchové napětí všech sedimentů a škodlivých prvků v krvi, ředí je a tímto způsobem pomáhají k jejich odstranění z lidského těla, čímž pomáhají detoxikovat organismus.“ 
(schválené zdravotní tvrzení podle platných nařízení a odborného výkladu EU).