Yucca schidigera

4 položek celkem

Cena

5813486
15813486
Golden Yacca 22g kod43
od 581 Kč

Obsah balení: min. 32 kaps.  

43/ANO
Golden Yacca 75g kod46
od 1 743 Kč

Obsah balení: min. 125 kaps.  

46/ANO
Golden Yacca Plus 70g kod52
od 1 743 Kč

Obsah balení: min. 120 kaps.  

52/ANO
Golden Yacca 150g kod49
od 3 486 Kč

Obsah balení: min. 250 kaps.  

49/ANO

Rostlina Yucca schidigera - zázrak z pouště

Yucca schidigera je rostlina, která už po století fascinuje nejen botaniky, ale i vědce. Je to kvetoucí, vždy zelená rostlina, která svým vzhledem připomíná palmu a která roste v pouštních oblastech střední a jižní Ameriky. Celkově se rozlišuje až 40 druhů rostlin rodu Yucca. Některé okrasné druhy Yuccy jsou oblíbené kvůli svému bílému či růžovému kvítí a je možné je pěstovat dokonce i v Čechách.

Yucca schidigera je však jediný druh z rodu Yucca s vysokým obsahem saponinů a účinných látek, které jsou vhodné na konzumaci a mají pozitivní účinek na lidský organismus.

Yucca schidigera je už po staletí známá i mezi domorodci jako „Strom života“, a to díky svým pozitivním terapeutickým účinkům. Yucca Schidigera byla domorodci odedávna využívána nejen jako užitková, ale i jako léčivá rostlina. Zpracovávala se každá část rostliny (květy, listy, stonek), a to buď v surové nebo upravené formě (čaj, mast atd.).

Vlákna z listů rostliny Yucca schidigera se využívala na výrobu provazů, obuvi a oblečení. Květy a ploty Yuccy byly určené ke konzumaci a semena rostliny se zpracovávala na mouku. Kořeny rostliny se využívaly na výrobu mýdla a různých extraktů.

Složení rostliny Yucca schidigera

O Yuccu schidigeru se postupně začali zajímat i vědci, kteří podrobili rostlinu mnohým vědeckým studiím. Výsledky testů potvrdily její jedinečné složení – tato pouštní rostlina je nejen bohatým zdrojem chlorofylu, enzymů, vitamínů a minerálů, ale obsahuje i vysoký podíl účinných látek saponinů, které v organismu působí jako přírodní čistící prostředek.

V současnosti se jako výživový doplněk využívá extrakt z rostliny Yucca schidigera, který se získává ze šťávy a některých částí rostliny šetrným způsobem, aby se zachovaly všechny obsažené látky a saponiny. Extrakt z rostliny se následně zpracovává do krystalického prášku. Celé zpracování probíhá bez chemických přísad a konzervačních prostředků.

Golden Yacca je přírodní rostlinný produkt obsahující saponiny, které se získávají šetrnou technologií z rostliny Yucca schidigera.