Yucca schidigera

4 položek celkem
Golden Yacca 22g
od 581 Kč

Obsah balení: min. 32 kaps.  

43/ANO
Golden Yacca 75g
od 1 743 Kč

Obsah balení: min. 125 kaps.  

46/ANO
Golden Yacca Plus 70g - se zeleným ječmenem
od 1 743 Kč

Obsah balení: min. 120 kaps.  

52/ANO
Golden Yacca 150g
od 3 486 Kč

Obsah balení: min. 250 kaps.  

49/ANO

Rostlina Yucca schidigera - zázrak z pouště

Yucca schidigera je rostlina, která už po století fascinuje nejen botaniky, ale i vědce. Je to kvetoucí, vždy zelená rostlina, která svým vzhledem připomíná palmu a která roste v pouštních oblastech střední a jižní Ameriky. Celkově se rozlišuje až 40 druhů rostlin rodu Yucca. Některé okrasné druhy Yuccy jsou oblíbené kvůli svému bílému či růžovému kvítí a je možné je pěstovat dokonce i v Čechách.

Yucca schidigera je však jediný druh z rodu Yucca s vysokým obsahem saponinů a účinných látek, které jsou vhodné na konzumaci a mají pozitivní účinek na lidský organismus.

 

Yucca schidigera je už po staletí známá i mezi domorodci jako „Strom života“, a to díky svým pozitivním terapeutickým účinkům. Yucca Schidigera byla domorodci odedávna využívána nejen jako užitková, ale i jako léčivá rostlina. Zpracovávala se každá část rostliny (květy, listy, stonek), a to buď v surové nebo upravené formě (čaj, mast atd.).

Vlákna z listů rostliny Yucca schidigera se využívala na výrobu provazů, obuvi a oblečení. Květy a ploty Yuccy byly určené ke konzumaci a semena rostliny se zpracovávala na mouku. Kořeny rostliny se využívaly na výrobu mýdla a různých extraktů.

Složení rostliny Yucca schidigera

O Yuccu schidigeru se postupně začali zajímat i vědci, kteří podrobili rostlinu mnohým vědeckým studiím. Výsledky testů potvrdily její jedinečné složení – tato pouštní rostlina je nejen bohatým zdrojem chlorofylu, enzymů, vitamínů a minerálů, ale obsahuje i vysoký podíl účinných látek saponinů, které v organismu působí jako přírodní čistící prostředek.

V současnosti se jako výživový doplněk využívá extrakt z rostliny Yucca schidigera, který se získává ze šťávy a některých částí rostliny šetrným způsobem, aby se zachovaly všechny obsažené látky a saponiny. Extrakt z rostliny se následně zpracovává do krystalického prášku. Celé zpracování probíhá bez chemických přísad a konzervačních prostředků.

Golden Yacca je přírodní rostlinný produkt obsahující saponiny, které se získávají šetrnou technologií z rostliny Yucca schidigera.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení