GY Magazín

Články a informace

Novinky a články na téma detoxikace těla pomocí saponinů, které tvoří hlavní složku výživového doplňku Golden Yacca.

 

Golden Yacca - otázky, na které se nás často ptáte

Přemýšlíte o koupi výživového doplňku Golden Yacca? Rádi Vám v následujícím článku poskytneme užitečné informace, které byste před samotným nákupem tohoto produktu měli brát v úvahu.

Připravili jsme pro vás přehled 10 nejčastějších otázek, se kterými se na nás v souvislosti s užívaním výživového doplňku Golden Yacca obracíte.

1. CO JE TO GOLDEN YACCA?

Golden Yacca je doplněk stravy, který obsahuje přírodní saponiny – účinné látky, které pomáhají snižovat povrchové napětí v celém organismu. Snižováním povrchového napětí přispívají saponiny k rozředění a postupnému odstraňování různých pevných částic, které se usazují v našem těle. Tím, že saponiny odstraní tyto usazeniny z lidského těla, které vznikají především nesprávnými stravovacími návyky, napomáhají k celkové detoxikaci organismu.

Extrakt saponinů v podobě prášku, který se získává šetrnou technologií z rostliny Yucca Shidigera, je pro jednodušší dávkování balený ve formě želatinových tobolek. Produkt neobsahuje žádné chemické přídavky ani barviva.

Výživový doplněk Golden Yacca není určený jako náhrada pestré stravy ani léků. Člověk, který užívá přípravek Golden Yacca se musí i nadále řídit radami svého lékaře. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

UPOZORNĚNÍ: Výživový doplněk Golden Yacca nesmí užívat osoby po transplantaci celého orgánu.

2. CO JSOU TO SAPONINY?

Saponiny jsou bioaktivní složky obsažené hlavně v rostlinách. V přírodě se vyskytuje víc než 150 druhů saponinů, které mají vícero účinků. Výživový doplněk Golden Yacca obsahuje steranové a terpenové saponiny, které se získávají z rostliny Yucca Shidigera a podporují látkovou výměnu v organismu.

Saponinové složky v rostlina Yucca Shidigera snižují povrchové napětí všech sedimentů a škodlivých elementů v krvi, ředí je a tím přispívají k jejich odstranění z lidského těla, čímž pomáhají detoxikovat organismus (schválené zdravotní tvrzení podle platných nařízení a odborného výkladu EU).

3. JAKÝ JE ROZDÍL MEDZI GOLDEN YACCA A GOLDEN YACCA PLUS?

Přípravek Golden Yacca obsahuje extrakt z rostliny Yucca Shidigera ve formě prášku, který je bohatý na saponiny. Golden Yacca se doporučuje jako výživový doplněk v případě, že plánujete detoxikovat svůj organismus. Můžete ho užívat podle potřeby i několikrát do roka, případně dlouhodobě, v závislosti na Vaší kondici a zdravotním stavu. Přípravek Golden Yacca můžete užívat i jako prevenci před usazením tuhých částic v těle.

Přípravek Golden Yacca Plus obsahuje 50 % extraktu z rostliny Yucca Shidigera a 50 % prášku ze zeleného ječmene. Zelený ječmen je přírodním zdrojem celé řady vitamínů a minerálních látek, které lidskému organismu umožňují dlouhodobou, nepřetržitou a vyrovnanou činnost. (schválené zdravotní tvrzení podle platných nařízení a odborného výkladu EU)

Přípravek Golden Yacca Plus je vhodný v případě, že chcete detoxikovat svůj organismus a zároveň tělu dodat vitamíny a minerální látky, které jsou přirozeně obsažené v ječmenu. Golden Yacca Plus lze užívat jako součást regenerace po sportu nebo při zvýšené fyzické zátěži.

4. JAK FUNGUJE DETOXIKACE S GOLDEN YACCA?

Přípravek Golden Yacca je výživový doplněk určený k detoxikaci těla. Obsažené saponiny v přípravku Golden Yacca odstraňují nežádoucí pevné látky, škodlivé nečistoty a usazeniny z lidského těla. Pomocí saponinů dochází k ředění škodlivých usazenin a k jejich efektivnějšímu vylučování z lidského těla. Odstranění nežádoucích nečistot z těla je hlavním cílem detoxikace pomocí přípravku Golden Yacca.

Detoxikace je způsob, jakým zregenerovat naše tělo přirozeně. Nejedná se o žádnou drastickou dietu, ale o součást zdravého životního stylu. Detoxikace je prospěšná tělu na mnohých úrovních a její součástí je nejen vyvážená strava, ale i pohyb a zdravý spánek. Pokud si zvoleným způsobem detoxikace nejste jistí, doporučujeme konzultovat průběh detoxikace s Vaším ošetřujícím lékařem nebo distributorem produktu.

5. PO JAKÉ DOBĚ POCÍTÍM POZITIVNÍ ÚČINKY GOLDEN YACCA?

Působení přípravku Golden Yacca je u každého klienta velmi individuální a závisí na vícero faktorech – rychlost metabolismu, životní styl, věk, strava atd. Někdo se proto cítí výrazně lépe už v prvních dnech užívání přípravku, někteří na sobě pozorují výrazné zlepšení až později.

Ideální je proto projít si kontrolním vyšetřením u svého ošetřujícího lékaře před začátkem a po ukončení detoxikační kůry s Golden Yacca, abyste zjištěné výsledky mohli objektivně porovnat.

6. V JAKOU DENNÍ DOBU MÁM GOLDEN YACCU UŽÍVAT A V JAKÉM MNOŽSTVÍ?

Doporučená denní dávka Golden Yaccy pro dospělého člověka jsou 2 tobolky denně, ráno a večer (1-0-1). Při zvýšené zátěži (fyzické i psychické) je možné dávku navýšit na 6 tobolek denně. Případné předávkování nemá žádné vedlejší účinky, avšak užívání více než 6 tobolek denně není nutné.

Účinek Golden Yacca není ovlivněný stravou, můžete jich tedy užívat nalačno nebo po jídle. Je důležité, abyste tobolku zapili studenou nebo vlažnou tekutinou. Při vyšších teplotách dochází ke snížení účinných látek. Po dobu užívání přípravku Golden Yacca není potřeba zvyšovat příjem tekutin, stačí dodržovat zásady správného pitného režimu.

Jak začít s dávkováním?
Dospělý člověk užívá první týden kůry 1 tobolku denně, nejlépe ráno. Od druhého týdne se užívá jedna tobolka ráno, druhá večer. Očistná kůra si vyžaduje užívání nejméně tolik „malých“ balení (22 g) kolik má člověk „křížků na hřbetu“. To znamená, 30letý alespoň jedno balení Golden Yacca 75g, 50letý jedno balení Golden Yacca 150g, atd.

7. MOHU UŽÍVAT GOLDEN YACCA DLOUHODOBĚ?

Přípravek Golden Yacca se může užívat i dlouhodobě. Nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky a není návykový. V současnosti je naše tělo vystavované toxinům nejen z jídla, ale i ze životního prostředí či práce. Proto je pravidelná detoxikace organismu prospěšnější než jednorázové dávky přípravku Golden Yacca.

8. MOHU UŽÍVAT GOLDEN YACCA I PŘI TĚHOTENSTVÍ?

Přípravek Golden Yacca se může užívat i v době těhotenství, nemá žádný vliv na jeho průběh a na vývoj dítěte. O vhodnosti užívání se však raději poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

9. JE GOLDEN YACCA VHODNÁ I PRO DĚTI?

Přípravek není určený pro děti do 3 let. Doporučená denní dávka pro děti od 3 do 10 let je první týden jen půl tobolky, nejlépe ráno. Druhý týden půl tobolky ráno a půl večer. Děti nad 10 let užívají normální dávky jako dospělí a měli by užít alespoň dvě balení.

10. CO KDYŽ UŽÍVÁM JINÉ LÉKY? MÁM O UŽÍVÁNÍ TOHOTO VÝŽIVOVÉHO DOPLŇKU INFORMOVAT SVÉHO LÉKAŘE?

Výživový doplněk Golden Yacca je možné zařadit do jídelníčku při jakékoliv léčbě. Golden Yacca není lék. Léky běžně působí v organismu na chemické nebo biologické bázi. Saponiny obsažené v přípravku Golden Yacca účinkují čistě fyzikálně, tedy pomáhají snižovat povrchové napětí. Golden Yacca proto nesnižuje ani neovlivňuje účinky předepsaných léků, resp. účinky jiných výživových produktů (vitamíny a doplňky stravy).

Golden Yacca kontraindikace:
U přípravku Golden Yacca existuje jen jedna kontraindikace – přípravek Golden Yacca nesmí užívat osoby po transplantaci celého orgánu (kostní dřeň, ledviny, srdce apod.).

Zlomeniny (fixace pomocí šroubů), zubní implantáty, umělé nitrooční čočky a rekonvalescence po operaci nejsou kontraindikací při užívání produktu Golden Yacca.
Golden Yacca - dávkování

Detoxikace je účinný způsob, jak nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu, či způsob jak podpořit unavený metabolismus. Detoxikace jako taková může probíhat na několika úrovních. Důležité je proto zvolit si vhodnou metodu detoxikace, která nemá žádné negativní vedlejší účinky na naše zdraví.

Princip detoxikace pomocí saponinů je založen na postupném odstraňování usazenin, které se v těle, či jednotlivých orgánech nahromadily. Saponiny obsažené ve výživovém doplňku Golden Yacca působí na každého individuálně a jejich účinek se vždy odvíjí a závisí hlavně také na aktuálním zdravotním stavu uživatele. 

Pro maximální detoxikační účinek se proto doporučuje užívat přípravky s obsahem kvalitních saponinů, které jsou získávány šetrnou extrakcí z jednotlivých částí rostliny Yucca Schidigera.

 

Doporučené dávkování (Předpokladem pro níže uvedené dávkování je dobrá celková kondice a zdravotní stav uživatele)

Golden Yacca: Doporučená denní dávka Golden Yaccy pro dospělého člověka jsou 2 tobolky denně, ráno a večer (1-0-1). Při zvýšené zátěži (fyzické i psychické) lze dávku navýšit na 6 tobolek denně.

Dospělý člověk užívá první týden kúry 1 tobolku denně, nejlépe ráno.
Od druhého týdne se užívá jedna tobolka ráno, druhá večer.

Očistná kúra vyžaduje užívání nejméně tolika malých flakónů (22 g), kolik má člověk křížků na zádech. To znamená, 30letý alespoň jedno balení Golden Yacca 75 g, 50letý jedno balení Golden Yacca 150 g atd.

Jak doporučuje užívat přípravek Golden Yacca známý český bylinkář Břetislav Nový, známý jako Dědek kořenář, se dozvíte ZDE

Golden Yacca Plus: Doporučená denní dávka pro dospělého člověka jsou 2 až 4 tobolky denně (dávkování 1-0-1 nebo 1-2-1). Ideální komplexní detoxikace na jaře nebo na podzim, která díky obsahu zeleného ječmene doplní do těla potřebné vitamíny a minerály.

Pro co nejlepší výsledek detoxikace se doporučuje užívat celou kúru Golden Yacca Plus 70 g (1 celé balení) bez přerušení.

Výživový doplněk Golden Yacca není určen jako náhrada pestré stravy ani léků. Člověk, který užívá preparát Golden Yacca se i nadále řídí radami svého lékaře. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Případné předávkování nemá škodlivé účinky.

Dávkování Golden Yacca nebo Golden Yacca Plus pro děti (od 3 do 10 let):

Přípravek není určen pro děti do 3 let.

  • první týden jen půl tobolky, nejlépe ráno.
  • druhý týden 2x půl tobolky denně, půl tobolky ráno a večer.

Děti nad 10 let užívají normálně dávky jako dospělí a měly by užít alespoň dva flakony.

Obecné instrukce k dávkování Golden Yacca:

Užívejte raději menší dávky denně než jednorázově hodně. Začínejte s nízkými dávkami, obzvláště pokud nemáte žádné nebo jen malé předešlé zkušenosti s detoxikací. Doplněk stravy Golden Yacca nemá žádné vedlejší účinky a není návykový.

Nepřehánějte. Známé pořekadlo ,,Méně je více“ platí i při detoxikaci pomocí saponinů. Vymezte si vždy určitou dobu v průběhu roku, kdy se budete svědomitě věnovat detoxikaci a přizpůsobte tomu i váš životní styl.

Užívejte tutéž dávku produktu se stejným podílem saponinů po dobu několika dnů nebo týdnů. Pozorujte na sobě účinky a dle potřeby (ne)upravujte dávku.

Berte v úvahu možné vedlejší projevy detoxikace. Golden Yacca je přírodní výživový doplněk na bázi saponinů, přesto však tolerance a reakce organismu na detoxikaci může být různá. Proto se zřídka na začátku detoxikace mohou vyskytnout i krátkodobé doprovodné příznaky, např. v případě ekzémů může na začátku užívání dojít k zhoršení stavu nebo u artrózy se může vyskytnout dočasné zhoršení bolesti kloubů.

Způsob a průběh detoxikace konzultujte se svým lékařem, pokud jste prodělali závažnější onemocnění nebo pokud trpíte nějakou chronickou nemocí.

Golden Yacca kontraindikace: U přípravku Golden Yacca existuje jen jedna kontraindikace – přípravek Golden Yacca nesmí užívat osoby po transplantaci celého orgánu (kostní dřeň, ledviny, srdce apod.).

Zlomeniny (fixace pomocí šroubů), zubní implantáty, umělé nitrooční čočky a rekonvalescence po operaci nejsou kontraindikací při užívání produktu Golden Yacca.

Jak zjistit že užíváte kvalitní výživový doplněk s obsahem saponinů

Dozvíte se V TOMTO ČLÁNKU:
Jak rozlišit kvalitní výživové doplňky s obsahem saponinů
Jak rozlišit kvalitní výživové doplňky s obsahem saponinů

V současnosti na trhu najdete různé výživové doplňky s obsahem saponinů. Který z nich je ale ten nejúčinnější, si můžete lehko ověřit i sami. Test obsahu saponinů je velmi jednoduchý a můžete si ho kdykoliv vyzkoušet doma.

Test saponinů – (návod) jak postupovat

Postupujte následovně:

  1. Obsah zkoumané kapsle s obsahem saponinů vsypte do nádoby spolu s 200 ml vody a pevně ji uzavřete.
  2. Roztok nechte stát min. 10 minut při pokojové teplotě.
  3. Následně nádobou třepejte cca 1 minutu tak, aby na povrchu vznikla pěna.
  4. Sledujte výšku a stálost vzniknuté pěny.

 

Vyhodnocení testu na obsah saponinů

Čím vyšší a trvanlivější pěna vznikne, tím vyšší je i obsah a účinek saponinů v užívaném přípravku. Pokud je v přípravku vyšší obsah saponinů, rozpustí se asi 50 % obsahu kapsle a roztok se zabarví do světle zelena. U přípravku s nižším obsahem saponinů se rozpustí více než 50 % obsahu kapsle a roztoky bývají většinou čiré nebo světle žluté.

Po 24 hodinách si obsah saponinů můžete zjistit na rozpustnosti obsahu kapsle a zabarvení roztoku. Trvanlivost vzniklé pěny je stále přítomná.

I v tomto případě platí, že čím vyšší obsah saponinů zakoupený výživový doplněk obsahuje, tím víc se na našem těle projeví i příznivé účinky obsažených saponinů.

Pravidelná konzumace výživových doplňků s vysokým obsahem saponinů získávaných z rostliny Yucca Schidigera přispívá k celkové detoxikaci organismu. Detoxikační kůru pomocí saponinů se doporučuje opakovat minimálně jednou ročně.
Nejrychlejší způsob doručení zboží

Jak si nechat zboží doručit co nejrychleji?

Nakupování v našem obchodě goldenyacca.cz je velmi jednoduché a přizpůsobené nejnovějším trendům na trhu. Abyste však své zboží obdrželi v co možná nejkratším termínu, je důležité zvolit si vhodný způsob přepravy.

V košíku si před zaplacením celé objednávky můžete zvolit způsob dopravy, který Vám vyhovuje nejvíce. U každé varianty dopravy uvidíte předem kolik za ni zaplatíte a dozvíte se i předpokládané datum doručení.

V nákupním košíku máte na výběr z těchto přepravců

Moderní způsob doručování zásilek, který je velmi jednoduchý, přehledný a rychlý.

Pobočky Zásilkovny najdete téměř na každém rohu a nemusíte se obávat
dlouhého čekání v řadě nebo nejistého čekání na kurýra!

Zásilky jsou zákazníkům většinou doručovány do 24 hodin na zvolené výdejní místo.

Zásilku můžete sledovat online a až je balíček připraven na pobočce, budete
informováni formou SMS.

Najděte si své nejbližší výdejní místo. 
V ČR je pobočka Zásilkovny v každém městě
nad 1500 obyvatel.

 

Flexibilní doručování na všechny adresy v rámci celé ČR.

Zásilky jsou zákazníkům většinou doručovány do 48 hodin na libovolnou adresu.

V den expedice zásilky Vás společnost Zásilkona bude informovat o doručení zásilky prostřednictvím SMS,
kde bude uvedeno číslo zásilky a předpokládaný čas doručení.

Zásilka do zahraničí

Pokud potřebujete zboží doručit do zahraničí, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat telefonicky nebo e-mailem. Rádi Vám zjistíme nejvýhodnější cenu a způsob doručení. V případě volby doručení do zahraničí (mimo SR) Vám zašleme individuální kalkulaci nákladů podle vybraného dopravce.
Budeme rádi, pokud výběr vhodné přepravní služby přispěje k Vaší celkové spokojenosti s nákupem u nás. Vaše spokojenost je náš cíl, proto doufáme, že splníme Vaše očekávání i v rychlosti doručení.