Jak rozlišit kvalitní výživové doplňky s obsahem saponinů

V současnosti na trhu najdete různé výživové doplňky s obsahem saponinů. Který z nich je ale ten nejúčinnější, si můžete lehko ověřit i sami. Test obsahu saponinů je velmi jednoduchý a můžete si ho kdykoliv vyzkoušet doma.

Test saponinů – (návod) jak postupovat

Postupujte následovně:

  1. Obsah zkoumané kapsle s obsahem saponinů vsypte do nádoby spolu s 200 ml vody a pevně ji uzavřete.
  2. Roztok nechte stát min. 10 minut při pokojové teplotě.
  3. Následně nádobou třepejte cca 1 minutu tak, aby na povrchu vznikla pěna.
  4. Sledujte výšku a stálost vzniknuté pěny.

 

Vyhodnocení testu na obsah saponinů

Čím vyšší a trvanlivější pěna vznikne, tím vyšší je i obsah a účinek saponinů v užívaném přípravku. Pokud je v přípravku vyšší obsah saponinů, rozpustí se asi 50 % obsahu kapsle a roztok se zabarví do světle zelena. U přípravku s nižším obsahem saponinů se rozpustí více než 50 % obsahu kapsle a roztoky bývají většinou čiré nebo světle žluté.

Po 24 hodinách si obsah saponinů můžete zjistit na rozpustnosti obsahu kapsle a zabarvení roztoku. Trvanlivost vzniklé pěny je stále přítomná.

I v tomto případě platí, že čím vyšší obsah saponinů zakoupený výživový doplněk obsahuje, tím víc se na našem těle projeví i příznivé účinky obsažených saponinů.

Pravidelná konzumace výživových doplňků s vysokým obsahem saponinů získávaných z rostliny Yucca Schidigera přispívá k celkové detoxikaci organismu. Detoxikační kůru pomocí saponinů se doporučuje opakovat minimálně jednou ročně.