Rostlina Yucca Schidigera - zázrak z pouště

Yucca Shidigera je rostlina, která už po století fascinuje nejen botaniky, ale i vědce. Je to kvetoucí, vždy zelená rostlina, která svým vzhledem připomíná palmu a která roste v pouštních oblastech střední a jižní Ameriky. Celkově se rozlišuje až 40 druhů rostlin rodu Yucca. Některé okrasné druhy Yuccy jsou oblíbené kvůli svému bílému či růžovému kvítí a je možné je pěstovat dokonce i v Čechách.

Yucca Shidigera je však jediný druh z rodu Yucca s vysokým obsahem saponinů a účinných látek, které jsou vhodné na konzumaci a mají pozitivní účinek na lidský organismus.

Yucca Schidigera je už po staletí známá i mezi domorodci jako „Strom života“, a to díky svým pozitivním terapeutickým účinkům. Yucca Schidigera byla domorodci odedávna využívána nejen jako užitková, ale i jako léčivá rostlina. Zpracovávala se každá část rostliny (květy, listy, stonek), a to buď v surové nebo upravené formě (čaj, mast atd.).

Vlákna z listů rostliny Yucca Schidigera se využívala na výrobu provazů, obuvi a oblečení. Květy a ploty Yuccy byly určené ke konzumaci a semena rostliny se zpracovávala na mouku. Kořeny rostliny se využívaly na výrobu mýdla a různých extraktů.

Složení rostliny Yucca Schidigera

O Yuccu Schidigeru se postupně začali zajímat i vědci, kteří podrobili rostlinu mnohým vědeckým studiím. Výsledky testů potvrdily její jedinečné složení – tato pouštní rostlina je nejen bohatým zdrojem chlorofylu, enzymů, vitamínů a minerálů, ale obsahuje i vysoký podíl účinných látek – saponinů, které v organismu působí jako přírodní čistící prostředek.

V současnosti se jako výživový doplněk využívá extrakt z rostliny Yucca Schidigera, který se získává ze šťávy a některých částí rostliny šetrným způsobem, aby se zachovaly všechny obsažené látky a saponiny. Extrakt z rostliny se následně zpracovává do krystalického prášku. Celé zpracování probíhá bez chemických přísad a konzervačních prostředků.

Z rostliny Yucca Schidigera je vyrobený i produkt Golden Yacca.

K čemu se Golden Yacca využívá?

Prázdný

DETOXIKACE ORGANISMU

Saponiny obsažené v rostlině Yucca Schidigera pomáhají k detoxikaci organismu.

Prázdný

PROČIŠTĚNÍ TĚLA

Obsažené saponiny pomáhají k pročištění organismu a odstraňování odpadových produktů látkové přeměny z lidského těla.

Prázdný

SNÍŽENÍ NAPĚTÍ

Výtažek z Yucca Schidigera snižuje povrchové napětí škodlivých elementů v krvi, ředí je a tímto způsobem pomáhají k jejich odstranění z lidského těla.

Otázky

V případě jakýchkoliv otázek nás neváhejte kontaktovat
telefonicky nebo e-mailem. Rádi Vám odpovíme
na všechny dotazy.

GY-otazky

+420 261 261 631

egym@egym.cz

Zásady ochrany osobních údajů

Používáme cookies, abychom Vám mohli poskytnout nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. More info...